Třída Dráček

Třídní mail: 920dracek4@seznam.cz

• Ludmila Šimková
  • Zuzana Sýkorová, DiS.

Do třídy Dráček bylo zapsáno ve školním roce 2024/2025 16 dětí ve věku 2 – 4 let z toho 8 chlapců a 8 dívek.  Všechny děti nastoupily poprvé do MŠ a probíhá adaptace na nové prostředí.

Velkou pozornost budeme věnovat adaptaci dětí na mateřskou školu.

Adaptační proces je maximálně přizpůsoben individuálním potřebám dětí tak, aby si mohly postupně zvykat na nové prostředí, kamarády i pracovníky mateřské školy. Pobyt dítěte v mateřské škole je postupně, po dohodě s rodiči, prodlužován. Budeme usilovat o to, aby se děti cítily dobře, spokojeně a bezpečně. Umožníme dětem, aby používaly své osobní pomůcky a hračky pro zajištění pocitu bezpečí a jistoty.

Třída je vybavena dostatečným množstvím podnětných a bezpečných hraček a pomůcek vhodných pro dvouleté děti.

Třída je vybavena školním nábytkem, který zohledňuje menší tělesnou výšku dvouletých dětí, podporuje správné držení těla při sezení a je stabilní.

Herna je upravena tak, aby poskytovala dostatečný prostor pro volný pohyb a hru dětí, umožňovala variabilitu v uspořádání prostoru.

Dítě mladší tří let se soustředí krátkou dobu, proto učitelka délku činností tomu uzpůsobí a činnosti pravidelně střídají. Je potřeba sladit spontánní činnosti s řízenými.

Nejvíce času děti budou trávit volnou hrou a pohybem a opakováním známých činností.